Urla’da Nerede Yemek Yenir

Urla’ya geldiğinizde mutlaka saatlerinizi gezmeye harcayacaksınız. E tabii, bunun için enerjiye ihtiyacınız olacak. Bu enerjiyi de Ege’nin kendine has lezzetleriyle alabilirsiniz. Yazımızda hem sizi tatmin edecek hem de lezzetli yemekleriyle tıka basa doyabileceğiniz lezzet duraklarını listeledik.

Ömre Bedel Yemekler Restoranı

Gezilecek yerler yazımızda bahsettiğimiz Malgaca Pazarı’na gittiğinizde bu restoranı da ziyaret edebilirsiniz. Öyle ki, bu restoran Malgaca Pazarı’nın girişinin tam karşısında bulunuyor. Restoranın sade duruşu ve ev yemekleri tarzındaki sunumuyla kendinizi sıcacık bir ortamda bulacaksınız. Özellikle Ege’nin meşhur zeytinyağlı yemeklerini bu restoranda tatma şansınız olacak. Lübnan mutfağından size pek tanıdık gelmeyen tatları da deneyebilirsiniz. Restoran menüsünde vegan müşteriler için yemekler de bulunuyor. Malgaca Pazarı’nı gezdikten sonra her açıdan aile sıcaklığını hissedebileceğiniz Ömre Bedel Yemekler Restoranı’na uğramayı unutmayın! Otel Urla ile 2 dakika mesafededir.

Ömre Bedel Yemekler Restoranı

Görsel: Ömre Bedel Yemekler

Seyhan Et Restoranı

Urla’da belki de en kaliteli etli menülerin bulunduğu restoran burasıdır. Sizi tatmin edebilecek sunumu ve leziz etleriyle Seyhan Et Restoran’ı et severlerin Urla’daki bir numaralı durağı. Burada hem lezzetli etleri tadabilir hem de kasap bölümünden özel yetiştirilmiş hayvanların etlerini satın alabilirsiniz. Otel Urla ile 2 dakika mesafededir.

Seyhan Et Restoranı

Görsel: seyhanet.com

Beğendik Abi Restoran

Beğendik Abi Restoranı hem balık hem de zeytinyağlı yemekler konusunda adeta harikalar yaratıyor. Adından da anlaşılacağı üzere oldukça samimi bir esnaf lokantası. Bu restoranda kendinizi Ege’nin zeytin bahçelerinde gibi hissedeceksiniz çünkü yemeklerin çoğunda zeytinyağı var. Yöresel lezzetleriyle ve uygun fiyatlarıyla tam bir esnaf lokantası. Restoranın girişinde yemek seçmenize yardım etmek için bir vitrin bulunuyor. Bu vitrinden size en uygun yemeği seçip yiyebilirsiniz. Bu vitrinden yemek seçerken zeytinyağlı yemeklerden seçmenizi tavsiye ederiz çünkü oldukça lezzetliler. Hem balık restoranları yazımızda hem de bu yazımızda bahsettiğimiz bu restorana gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Otel Urla ile 3 dakika mesafededir.

İstifçi Urla

İstifçi Urla, Urla’nın en popüler mekanlarından biri. Öyle ki, rezervasyon yaptırmadan giderseniz size oldukça ileri bir tarih için yer ayırabilirler. Bu restoranda karşınıza ilk çıkacak olan güler yüzlü personeller olacak. Samimi ve saygılı bir ortam arayan aileler için hint kumaşı gibi bir mekan olduğunu söyleyebiliriz. İzmir’in bir vazgeçilmezi olarak bu restoranda da zeytinyağlı yemekler bulmak mümkün. Bunun dışında birçok tatlı ve kokteyli ile sizleri birçok seçenek bekliyor. Akşamları canlı müzikle eğlenebileceğiniz sabahları ise huzurlu ve ferah ortamında yemek yiyebileceğiniz bu mekanı mutlaka ziyaret edin. Şunu da belirtmemiz gerekir ki bu mekan yine mutlaka gitmenizi tavsiye ettiğimiz Sanat Sokağı’nda bulunuyor. Otel Urla ile 3 dakika mesafededir.

Hiç Restoran

Urla Balık Restoran’ları yazımızda da yer alan bu restoranı yemek yenilebilecek yerler yazımıza eklememek haksızlık olurdu. Öyle ki, burayı ziyaret eden çoğu kişi hayran kalıyor. Doğadan sofraya veya tarladan masaya konseptiyle karşımıza gelen bu restorandaki birçok ürün, en doğal ve en taze haliyle masanıza ulaşıyor. Balık veya zeytinyağlı yemek isterseniz uğrayabileceğiniz lezzet duraklarından biri de Hiç Restoran. Her gün yeni bir yemekle hizmet verse de bazı yemekleri her gün sabit. Her gün değişen yemek hoşunuza gitmese bile sabit yemeklerden birinin sizi memnun edeceğine eminiz. Otel Urla ile 3 dakika mesafededir.

Hiç Restoran

Görsel: Hiç Restoran

Ege’nin Lale Katmercisi

Yazımızın genelinde balık ve zeytinyağlı yemekleri meşhur restoranlardan bahsettik. Şimdiki restoranın meşhur olduğu konu ise katmer ve çiğ börek. Ege’nin Lale Katmercisi, uygun fiyatlı ve oldukça sade bir menüye sahip. Bu restorana uğrayıp hızlı bir atıştırma veya kahvaltı yapabilirsiniz. Otel Urla ile 2 dakika mesafededir.

Ege’nin Lale Katmercisi

Görsel: egeninlalekatmercisi

İrmik Hanım Patisserie

Son olarak yazımızı bir pastaneyle noktalamak istedik. İrmik Hanım Patisserie, tatlı ve ekşi birçok çeşidi bulunan dondurma ve tatlıları sizlerle buluşturuyor. Ortalamanın üstünde fiyatları olsa da doğal ürünler kullanılıyor. Tüm tatlı ve dondurmalar restoran tarafından hazırlanıyor yani fabrika ürünü kullanılmıyor. Kendinizi şımartıp keyifli vakit geçirmek istiyorsanız İrmik Hanım Patisserie’ye uğramanızı tavsiye ederiz. Otel Urla ile 4 dakika mesafededir.

İrmik Hanım Patisserie

Görsel: İrmik Hanım Patisserie

Urla Balık Restoranları - Nerede Balık Yenir yazımıza da göz atabilirsiniz.