Otel Urla Çevresinde Gezilecek Yerler

İzmir Urla, konumu itibariyle huzurlu zaman geçirebileceğiniz nadide yerlerden bir tanesidir. Temiz havası, sakin bir şehir olma özelliğiyl gerek dinlenmek ve tüm bir yılın yorgunluğunu atmak, gerek sakin, huzurlu bir yerde çalışmak için en uygun yerdir diyebiliriz.

Otel Urla'da doğa ile içiçe bir tatil yaparken aynı zamanda çok kısa mesafelerle yakın çevrelerde gezintiler yapabilir ve hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Urla'nın Coğrafyası yazımıza da göz atabilirsiniz.

Urla Butik Otel Konumunda Ziyaret Edilecek Yerler

Otel Urla'da konaklamanızda sizlere kusursuz bir butik otel deneyimi yaşatmamızın yanısıra buradan memnun ayrılmanızı da garanti ediyoruz. Otel Urla'da bizlerle birlikte muhteşem tatilinizi geçirirken yakın çevremizde gezilip görülebilecek yerler için de sizin için bir öneri listesi oluşturduk.

Karantina Adası

Otel Urla'ya 15 dakika mesafede bulunan Karantina Adası, Osmanlı İmparatorluğu döneminde özellikle gemi ticaretinde çalışanların bulaşıcı hastalıkları taşımasının önüne geçmek amacıyla kullanılmakta idi. Ticarei gemilerde hastalık şüphesi taşıyan mürettebat öncelikle bu adada karantinaya alınır ve böylece bulaşıcı hastalıkların yayılması için önlem laınmış olurdu. Günümüzde bu ada müze olarak ziyaret edilebilmektedir.

Urla Karantina Adası

Görsel: Urla Belediyesi

Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı, Türkiye'nin turistik bölgeleri için içerisinde sıklıkla tercih edilen bir plajdır. Özel araçlarla gidilebileceği gibi belediyeye ait dolmuşlar da bulunduğundan ulaşımı oldukça kolaydır. Mavi bayraklı bir plaj olma özelliğini bulunduran Kum Denizi Plajı'nın önemli özelliklerinden biri suyunun sığ olmasıdır. Kıyıdan oldukça uzaklaşıldığında dahi derinlik çok fazla artmadığı ve yaklaşık diz hizasında kalmaya devam ettiği için özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilir. Nezih bir ortamı olan kum denizi plajına aileniz ve çocuklarınızla birlikte rahatlıkla gidebilir ve tertemiz denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Otel Urla ile 12 dakikalık bir mesafede bulunmaktadır. Plaja girişler ücretsizdir ve ayrıca kamp alanı da bulunmaktadır.

Urla Kum Denizi Plajı

Görsel: Urla Belediyesi

Yassıca Ada

Yassıca Ada, İzmir Körfezi'nde yer almakta ve konum olarak Çeşmealtı Tatil Beldesi'nin karşısına düşmektedir. Yıllar öncesinde Alman bir girişimci tarafından bazı faaliyetlerde bulunulduğu için Alman Adası olarak da geçer. Adada bulunan kumluk sahil, lokanta ve iskele ile birlikte sık tercih edilen gözde bir mekan haline gelmiştir ve vapur seferleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Otel Urla'ya 21 dakika mesafede olduğundan ulaşımı oldukça kolaydır ve mutlaka görmeniz gereken yerler arasında sayılmaktadır.

Urla Yassıca Ada

Kaynak: wikipedia.org

Urla Şarapcılık

Günümüzde 11 çeşit şarabı ve sayısız uluslararası ödülleriyle Urla Şarapçılık bölgede görülmeye değer bir yer haline gelmiştir. Tatil rotanızı oluştururken bu değeri görmek ve tadım yapmak tatilinizi daha da keyifli kılacaktır. Urla Şarapçılık-Otel Urla arası 17 dakika mesafededir ve ulaşımı oldukça kolaydır.

Urla Şarapçılık

Kaynak-Görsel: urlasarapcilik.com.tr

Akkum Plajı

Akkum Plajı Türkiye'nin en çok tercih edilen plajları arasında yer almaktadır. Her yıl hem yerli hem yabancı pek çok turist çeken Akkum Plajı, içerisinde birçok işletme bulundurmaktadır. Yeme-içme, plaj ve şezlong kullanımı, soyunma odaları ve duşalr bulunduğundan tüm gününüzü ailenizle birlikte Akkum Plajı'nda geçirebilirsiniz. Elbette popüler bir plaj olduğundan Kum Denizi Plajı'na nisbeten daha kalabalık olacaktır. Butik otelimize 32 dakika mesafededir.

Urla Akkum Plajı

Kaynak: hurriyet.com.tr
Görsel: tripadvisor.com.tr

Usca Şarapcılık

Urla Bağ yolunda bulunan Usca Şarapcılık, şarap severler için mükemmel bir yer. Tadım yapabilir, tadımınıza göre beğendiğiniz şarap ile gününüze devam edebilirsiniz. Urla'nın eşsiz ikliminde yemyeşil çimenler üzerinde de şarabınızı yudumlayabilirsiniz. Otel Urla ile ulaşımı kolay ve yalnızca 11 dakika mesafededir.

Urla Usca Şarapçılık

Kaynak-Görsel: maps.google.com

Altınköy Plajı

Doğal güzelliğiyle herkesi büyüleyen bir kumsal olan Altınköy Plajı, deniz suyunun soğuk olmasına rağmen her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Geniş bir kumsalı ve ince-yumuşak kumlarıyla bütün günü geçirmek isteyeceğiniz, giderken özeleyeceğiniz huzurlu bir yer. Otel Urla ile 25 dakika mesafede bulunan Altınköy Plajı'na özel aracınız ya da belediyeye ait dolmuşlar ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Urla Altınköy Plajı

Görsel: Urla Belediyesi

Teos Antik Kenti

Teos Antik Kenti'nin, MÖ 1000’li yıllarda, Zeus ile Semele çiftinin oğulları olan Şarap Tanrısı Dionysos‘un oğlu Athamas tarafından kurulan bir antik kent olduğu iddia edilmektedir. Dionysos Tapınağı burada bulunmaktadır. Türkiye'nin turizstik yerleri arasında en çok ziyaret alan yerlerden biridir. Otel Urla'da konaklayan tüm misafirlerimize Teos Antik Kenti'ni ziyaret etmelerini önermekteyiz ve otelimize 35 dakika mesafededir.

Urla Teos Antik Kenti

Kaynak: wikipedia.org

Malgaca Pazarı

Malgaca Pazarı, eski adıyla Malkaça Pazarı, bölgenin en eski ticaret merkezlerinden biridir. Haftanın her günü kurulan pazarda gıda alışverişinin yanısıra genel ihtiyaçlara yönetik her türlü ürün için alışveriş yapılabilmektedir. Aynı zamanda çeşitli iş kollarını canlandırmaya yönelik faaliyetler de yapılan Malkaca Pazarı'nda hem gezmek hem temel ihtiyaçları karşılamak mümkün olacağı gibi, oturup güzel bir kahve içerek de dinlenebilirsiniz. Malgaca Pazarı ve Otel Urla arası sadece 3 dakikalık bir mesafedir ve ulaşımı da oldukça kolaydır.

Urla Malgaca Pazarı

Kaynak: wikipedia.org
Görsel: tripadvisor.com.tr

Eşek Adası

Ege Denizi'nde yer alan 12 ufak adacıktan biridir. Sadece yerel değil, yabancı turistlerin de ilgisini çeken ada yerli ve yabancı çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir. Eşek Adası ile Otel Urla arası 32 dakika mesafededir ve mutlaka gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Urla Eşek Adası

Kaynak-Görsel: wikipedia.org

Klazomenai Örenyeri

Urla-Çeşme yarım adasının kuzeyinde yer almaktadır. Yaz döneminde her gün ziyaret edilebilir. Özellikle zeytinyağının nasıl üretildiğini görmek isteyen misafirlerimizin mutlaka görmesi gereken turistik bir yerdir. Otel Urla ile 11 dakika mesafededir ve ulaşımı oldukça kolaydır.

Urla Klazomenai Örenyeri

Kaynak-Görsel: Kültür ve Turizm Bakanlığı

Çeşmealtı Mavi Plaj

Otel Urla'ya 20 dakika mesafede tertemiz plajı ve deniziyle harika bir plajdır. Suyunun ılık olması sebebiyle özellikle çocuklu misafirlerimiz tarafından Urla'nın en sık tercih edilen plajları arasında yer alır. Plajda ufak bir kafe de bulunması sebebiyle yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı da karşılayabilir ve ailenizle keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Pirnalli Adası

İzmir Körfezi ve Urla karşısında yer alan ada üzerinde yerleşim yeri bulunmamaktadır. Adını Pırnar bitkisinden alır. Ufak bir tekne turu yaparak ulaşabileceğiniz bu oldukça sakin adanın deniz suyu ılık ve ince kumdur. Otel Urla ile ulaşım mesafesi 17 dakikadır.

Kaynak: wikipedia.org

Limantepe

Ege Denizi'nin bilinen en eski limanlarından beridir ve Tunç Çağı döneminden beri yerleşime konu olmuştur. Kazı çalışmaları devam ediyor olsa da sit alanı görülebilir. Truva Savaşı dönemi olarak bilinen dönem yaşantısına dair oldukça ilgi çekici arkeolojik detayları barındırmaktadır. Otel Urla'ya 11 dakika mesafededir.

Urla Limantepe Kazısı

Kaynak: wikipedia.org
Görsel: Kültür ve Turizm Bakanlığı

 

Ayrıca Urla’da Denize Girilebilecek Yerler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Urla'da Gezilecek Yerler yazımızı da inceleyebilirsiniz.