Urla’da Denize Girilebilecek Yerler

Urla, Ege’nin incisi İzmir’de bulunan ve özellikle yaz aylarında turist akınına uğrayan bir ilçedir. Urla’nın en önemli özelliği filmlerden çıkmış gibi görünen doğal güzelliklere ve berrak denizlere sahip olmasıdır. Gelen her turist için uygun bir plaj ve uygun bir kafe bulmak mümkündür. Derininden sığına, dalgalısından durgununa ve sıcağından soğuğuna her türlü denizi Urla’da bulabilmek mümkün. Otelimiz konumu gereği Urla'nın merkezinde bulunmaktadır. Tüm bu plajlara otelimizdden ulaşım oldukça kolaydır. O halde gelin, size en uygun plajı beraber bulalım.

Demircili Plajı

Demircili Plajı, Urla'nın belki de en güzel koylarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Ağaçlık alanlarıyla sizleri doğayla buluşturuyor ve taptaze havasıyla her nefeste doğayı iliklerinize kadar hissettiriyor. Kuşçular Köyü'nü geçtikten 10 dakika sonra Demircili Koyu'na ulaşabilirsiniz. Ormanı geçtikten sonra ulaşılan bu koyda, hem denizin esintisi hem de ağaçların tazeliğini hissedebilirsiniz. Bu doğa harikalarının arasında bulunan tesiste kahvaltı, restoran ve kamp hizmeti alabilirsiniz. Bununla beraber hem şemsiye hem de mangal kiralama şansına sahipsiniz. Sıcak yaz aylarında mükemmel bir seçim olan Demircili Plajı serin sularıyla sizleri çağırıyor. Urla'da bulunan bu yarımadada ziyaretinizde size de çok iyi gelecek. Otelimize dde 20 dakika mesafededir.

Demircili Plajı

Görsel: Urla Belediyesi

Melengeç Plajı

El değmemiş doğasıyla Melengeç Plajı, İzmir'in en güzel plajlarından biridir. Yeşil ile mavinin uyumunu size sunacak olan Urla Melengeç Plajı'na mutlaka uğramalısınız. Açık mavi deniz altında, yeşil yosunları ve balıklarıyla doğasını tamamen korumuş olan bu plajda bir aile işletmesi de bulunuyor. Bu işletmeden her türlü yiyecek, içecek, duş ve tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nisan’dan itibaren oluşan rüzgarlı havası sizi hem serinletecek hem de sörf yapabileceğiniz bir kursun kapılarını size açacak. Bu kurs Nisan ayından itibaren Kasım ayına kadar devam etmekte ve sizi profesyonel bir sörfçü haline getirmekte. Melengeç Plajı, Demircili Köyü’ne de oldukça yakın. Bu köyde de özel üretilen malzemeleri ve sıcacık köy ortamını görebilirsiniz. Eğer siz de yaz aylarındaki serin havasında sörf yapmak ve tertemiz doğasında vaktinizi geçirmek istiyorsanız tatil planınızaz Urla Melengeç Plajı'nı dahil eddebilirsiniz. Otel Urla ile 24 dakika mesafededir.

Melengeç Plajı

Görsel: Facebook

Balıklıova

Balıklova derin tarihi ve muhteşem doğasıyla Urla’nın en gözde yerlerinden biri haline gelmiştir. Urla’nın merkezinden yalnızca 30 dakika uzaklıkta bulunan bu koy, 100 yıl öncesine kadar bir Rum yerleşkesiydi. Sonradan buraya gelen Türkler ve turistik aktivitelere bağlı olarak, bu yerleşke restore edilmiştir. Sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyen herkesin gelebileceği Balıklıova’da yapılabilecek birçok aktivite de bulunmaktadır. Meşhur salaş balık restoranlarında yemek yiyebilir, kafelerde serin içecekler içebilir ve bunları yaparken kendinizi Ege’nin serin ve temiz sularına bırakabilirsiniz. Balıklıova’nın denizi o kadar berrak ki, yukarıdan baktığınızda balıkları ve yosunları net olarak görebilirsiniz. Tüm bunların yanında, her sabah bu koydan kalkıp avlanan balıkçı teknelerinden taze balıklar satın alabilirsiniz. Öyleyse bir sonraki durağınız Balıklıova! Otel Urla'ya 30 dakika mesafededir.

Balıklıova

Görsel: Hürriyet

Çeşmealtı Sahil

Çeşmealtı sahili hem sakin hem de hareketli bir tatil için ideal olabiliyor. İsterseniz kendinize sahilden sakin ve huzurlu bir köşe bulabilir veya isterseniz de sahil boyunca sayısız gece kulübünden birinde eğlenip çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Tam anlamıyla turistik bir yer olan Çeşmealtı sahili tatilinize nasıl geçirmek isterseniz isteyin size uygun bir ortam sağlayacaktır. Yazın sıcaklarında serinlemek için dondurma veya soğuk içecekler alabileceğiniz çok güzel mekanlara sahip. Soğuk içeceğinizi içerken denizin taze kokusu da size eşlik edecek. Ayrıca size hizmet verebilecek birçok sahil kulübü var. Fiyatları da genel olarak uygun olan bu yerlerden size uygun olanı tercih edebilirsiniz. Daha doğal ve çakıl taşlarıyla dolu olan veya tamamen kumdan oluşan farklı farklı birçok plaj bulabilirsiniz. Ayrıca günbatımı ve gündoğumu size görsel bir şölen sunabilir. Urla’da tatilinizi yaparken Çeşmealtı Sahil’e de uğramanızı tavsiye ederiz. Otel Urla'ya 20 dakika mesafededir.

Kalabak Sahili

Kabalak sahili Urla’nın kuzey kısmında bulunan oldukça sakin bir yerleşkedir. Birçok tesise sahip ve çoğunda her akşam özel etkinlikler oluyor. Kabalak Sahili’nin en önemli özelliği suların sığ ve çocukların yüzmesine uygun olması. Bu durum da burayı çocuklu aileler için uğrak bir nokta haline getiriyor. Diğer sahillere kıyasla çocuklar için yapılabilecek aktivite sayısı da daha fazla. Dememiz o ki çocuklarınız burada çok iyi vakit geçirebilirler. Hem kafa dinlemek hem de çocuklarınızın güvenle eğlenmesini sağlamak istiyorsanız Otel Urla'ya 10 dakika mesafede bulunan Kabalak Sahili tam size göre!

Altınköy Plajı

Yabancı film ve dizilerde görülen açık mavi ve her detayı görülebilen denizler ülkemizde de var. Bunun en güzel örneklerinden birini de Altınköy Plajı’nda görebilirsiniz. Kendinizi bir akvaryumun içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Fakat uyaralım, su gerçekten soğuk. Her ne kadar soğuk olsa da yerleşim yerlerine biraz uzak olan bu plajda tertemiz bir deniz sizleri bekliyor. Denize doğru bakarsanız bir tarafta Samos Adaları’nı diğer tarafta ise Sakız Ada’sını görebilirsiniz. Plajın çevresinde kendi şezlonglarınızı koyabileceğiniz yerler bulunmakta ayrıca plajdan biraz uzaklaşırsanız kamp kurmanıza uygun alanlar da bulabilirsiniz. Ege’nin belki de en berrak sularına ev sahipliği yapan Altınköy Plajı, otelimize 25 dakika mesafededir.

Urla Altınköy Plajı

Görsel: Urla Belediyesi

Urla Kum Denizi Plajı

Kum Denizi Plajı, denizindeki sıcaklıkla içinizi ısıtabiliyor. Sığ ve sıcak sularında çocuklu aileler güven içinde eğlenip tatillerini yapabiliyor. Çocuğunuz varsa rahatlıkla tercih edebileceğiniz bu plajda çakıl taşları yerine kumlar var. Bu da çocukların düşüp yaralanma riskini azaltıyor. Dalgasız, sıcak ve sığ sularında da ailecek vakit geçirebilirsiniz. Eğer siz de ailenizle harika bir gün geçirmek Kum Denizi Plajı’na uğramanızı tavsiye ederiz. Kum Denizi Plajı otelimize 12 dakika mesafede bulunmaktadır.

Urla Kum Denizi Plajı

Görsel: Urla Belediyesi

Gelinkaya

Gelinkaya, 5-6 kafeden oluşan ve denize sanki havuzmuşçasına girilen Urla’nın en güzel yerlerinden biridir. Gelinkaya ismi bu yerleşkenin girişinde yer alan kaya damat ve gelini andırdığı için verilmiştir. Burada bulunan 5-6 kafeden bazıları sizleri coşkun ve eğlenceli bir ortama sokarken bazıları ise sakin ve huzurlu bir ortama sokar. Gelinkaya’nın diğer plajlardan ayrılan bir özelliği de denizde yalnız olmayacak olmanızdır. Denize girmeden önce oldukça fazla sayıda kedi size eşlik edecek. Girdikten sonra ise ördekler ve kazlarla bir yüzme deneyimi yaşayabilirsiniz. Akşama doğru esen tadına doyulmaz meltemi, sıcak çalışanları ve doğayla iç içe ortamıyla Gelinkaya tatiliniz için oldukça güzel bir durak noktası olacak. Otel Urla'ya 10 dakika mesafededir.